top of page

Dołączcie do niezwykłej podróży w czasie!

Historyczny pociąg odwiedził stacje i linie kolejowe w woj. kujawsko-pomorskim, którymi od dekad nie kursują pociągi pasażerskie! Organizowany przez Kujawsko-Pomorskie Stowarzyszenie Rozwoju Transportu Publicznego , przejazd cieszył się ogromnym zainteresowaniem.


Jako partnerzy tego wydarzenia, z dumą wspieramy inicjatywy kultywujące dziedzictwo naszego regionu.


Źródło: Wirtualny Toruń / Fot. Agnieszka Bielecka


Trasą Toruń Główny – Toruń Północ – Olek przejechał 2 marca 2024 r. historyczny pociąg z lat 70. XX wieku. W przejeździe, zorganizowanym przez Kujawsko-Pomorskie Stowarzyszenie Rozwoju Transportu Publicznego, uczestniczyły tłumy pasażerów.


Kurs był jednym z kilku odbywających się w tych dniach w ramach akcji "Regionalista 2024", która obejmuje przejazdy zabytkowi środkami komunikacji po województwie kujawsko-pomorskim. Toruńską część przedsięwzięcia pn. "Toruńska Kolej Miejska" zainaugurował 2 marca 2024 r. przejazd z dworca Toruń Główny, przez dworce Toruń Miasto i Toruń Północ do Olka i z powrotem na nieczynną od 1992 r. stację Toruń Północ przy Szosie Chełmińskiej. Tam odbył się happening promujący walory transportu szynowego i nawołujący do reaktywacji kolei śródmiejskiej w ramach projektu regionalnego BiT City. W kolejnych dniach zrealizowano m.in. przejazd z Torunia do Ciechocinka, połączony ze zwiedzaniem kurortu przez pasażerów.


Warto przypomnieć, że dworzec kolejowy Toruń Północ jest obecnie własnością Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego, który planuje stworzyć tam muzeum kolejnictwa i ośrodek edukacji ekologicznej.Źródło: Wirtualny Toruń / Fot. Agnieszka Bielecka

Źródło: Wirtualny Toruń / Fot. Agnieszka Bielecka

Źródło: Wirtualny Toruń / Fot. Agnieszka Bielecka


Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page